objavio:
09. Lipnja 2017.

Hrvat i Slovenac odlični na Alpen Tour Trophy 2017.

Hrvatsko - Slovenski dvojac Marin Deković i Peter Vesel jučer je na 19. izdanju etapne utrke Aplentour Tour Trophy 2017. započeo svoju avanturu na kojoj im za sada ide i više nego dobro!

Simon Stiebjah (Bulls) odnio je pobjedio na jučer održanoj prvoj etapi ovogodišnjeg izdanja Alpentour Trophy etapne utrke! Iza njega u cilj su ušla dva Austrijanca Hermann Pernsteiner (Picher Racing Team) i Daniel Geismayr (Centurion Vaude) dok su četvrto i peto mjesto osvojili Alban Lakata (Team Topeak Ergon) i Daniele Mensi (Soudal Leecougan Racing Team).

Pobjedu u ženskoj konkurenciji odnijela je Christina Kollman (Team TEXPA-SIMPLON) koja je u cilj ušla ispred Austrijanke Angelike Tazreiter (Polizei SV Graz – Bigtime Maishofen) i Yane Belomoine (CST Sandd American Eagle MTB Racing).

Inače, na startu utrke u Schladmingu danas se pojavilo 400 sudionika iz 30 zemalja svijeta i oni će narednih uživati u svim čarima koje nosi ova četverodnevna etapna utrka u Styrii. Prva etapa bila je ujedno i kraljevska obzirom su natjecatelji mora savladati više od 2000 metara visinske razlike ne bi li stigli do cilja i tu se najbolje snašao Simon Stiebjahn iz Njemačke koji je današnjim rezultatom iznenadio i samog sebe:

"Moj cilj danas bio je ulazak među TOP10 u generalnom plasmanu prije svega što sam bolji u cross-country formatu natjecanja. Međutim, danas sam bio spreman potegnuti na drugom usponu i ostati u vodstvu na downhill dijelu staze sve do cilja!"

Prema njegovim riječima narednih dana nema posebnih planova prije svega zbog činjenice da je fokusiran na nadolazeće Svjetsko prvenstvo koje se održava u Singenu.

Međutim, očekivanja za naredne dane visoka su za prvaka Austrije Daniela Geismayra i njegovog klubskog sunarodnjaka Hermanna Pernsteinera koji su danas u cilju imali minimalan zaostatak i koji će narednih dana učiniti sve ne bi li odnijeli pobjedu na domaćem terenu.

"Hermann i ja bili smo naprijed na prvom usponu i sa prednošću od tridesetak sekundi, osjećali smo se jako dobro međutim izgubili smo vrijeme na kamenitom i tehničkom dijelu staze. Imamo samo nekoliko sekundi zaostatka tako da smo još uvijek u igri!"

Sličnoga razmišljanja nakon ulaska u cilj bio je i legenda Alban Lakata koji je na današnjoj utrci imao problema zbog odabira guma. Lakata se odlučio za kišne gume što ga je zasigurno koštalo nekoliko dragocjenih sekundi na usponu.

Uoči druge etape koja će ujedno biti i najduža etapa i na kojoj će natjecatelji morati savladati 68 kilometara i 3100 metara visinske razlike razmijenili smo nekoliko rečenica i sa Marinom Dekovićem koji se zajedno sa Peterom Veselom natječe u kategoriji Veterana 2 u momčadi pod nazivom "Croatia Bike Traveler"! Deković je ekskluzivno za Biker prenio dojmove sa terena i uvjete u kojima su danas osvojili odlično drugo mjesto u svojoj kategoriji:

"Vrijeme je ujutro bilo lijepo i sunčano, ali poprilično hladno. Planai vrh nosio nam je samo 2 stupnja Celzijeva, a niti u gradu nije bilo ništa toplije, samoa 4 stupnja Celzijeva! Međutim, kasnije se temperatura počela dizati, a tijekom uspona bilo je poprilično toplo a na nekim dijelovima čak i sparno" izjavio je ekskluzivno za Biker po ulasku cilj Deković i uoči priprema za današnju, drugu po redu etapu, komentirao i stanje na stazi "Obilna kiša učinila je svoje i spustevi kroz šumu bili su poprilično skliski. Na nekim je dijelovima bilo puno vode i potoka koje smo morali proći, ali zato je posljednji spust bio suh što nam je naravno dobro došlo. Ipak, spremni smo za nastavk utrke i siguran sam da ćemo obojica pružiti svoj maksimum i nastojati dodatno poboljšati naš rezultat!"